فروش اکانت های هکی بازی های ps4 - آرشیو 1399/11

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 175
» بازديد ديروز : 1136
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1312
» بازديد سال : 174
» بازديد کل : 7211
» اعضا : 0
» مطالب : 44

سیلیس چیست | خرید و فروش سیلیس همدان | آرا سنگ الوند


تاریخ انتشار پست : 1399/11/5 بازدید : 18

سیلیس، یا سیلیسیم دی اکسید با فرمول شیمیایی SiO2 فراوان‌ترین ترکیب اکسیدی موجود در پوسته زمین است. نام سيليس Silicon از واژه لاتين (Silicis) به معنی (flint) سنگ سخت، سنگ آتش زنه يا سنگ چخماق گرفته شده است. نام سیلیس، برای کلیه کانی هایی با فرمول عمومی  SiO2 به کار برده می شود. در مقاله سیلیس؛ موضوعاتی از قبیل: معنی سیلیس چیست؟ چه ویزگی و کاربردی دارد؟ قیمت و نحوه خرید سیلیس همدان و… بپردازیم.

نحوه استخراج و تولید سیلیس:
نمایشگر ویدیو
00:00
01:48
سیلیس (silica) چیست؟

سیلیس، یا اکسید سیلیسیم در گروه کوارتز قرار دارد و در حالت خاص ظاهر می شود که در این حالت تمام خصوصیات فیزیکی و شیمایی خود را آشکار می کند. کوارتز در مقابل اسید ها و باز ها حساس نیست ولی در مقابل اسید فلوئریدریک، حساس و تاثیرپذیر می باشد. از نظر بافت و ساختمان دخلی هرکدام از اتم های سیلیسیم بوسیله ۴ اتم اکسیژن بصورت تترائیدر محاط شده است. کوارتز دارای سختی ۷ در مقیاس جدول موس و وزن مخصوص ۲٫۶۵ می باشد. ترکیب شیمیایی و خواص فیزیکی سیلیس، تعیین کننده کیفیت بوده و موارد مصرف آن هم در هر یک از صنایع مورد استفاده می باشد. در قسمت بعد راجب خصوصیات آن می پردازیم. سیلیس، یکی از مهمترین اجزاء فیلتراسیون شنی می باشد. به همین دلیل به آن بعضا سیلیس فیلتراسیون شنی نیز گفته می شود.

 

خصوصیات سیلیس:فرمول مولکولی: SiO2جرم مولی:۶۰٫۱شکل ظاهری: ماده جامد پودری سفید (در حالت خالص)چگالی: ۲٫۲ g/cm³دمای ذوب: ۱۶۵۰ (±۷۵) °Cدمای جوش ۲۲۳۰ °Cانحلال‌پذیری در آب: ۰٫۰۱۲ g in 100mLساختار: شکل مولکولی

 

سیلیس، در چه صنعتی استفاده می شود؟

سیلیس، به دلیل فراوان بودن و یکی از بهترین سنگ هایی می باشد که می توان از آن برای صنعت استفاده کرد. سیلیس همدان، یکی از بهترین سیلیس هایی می باشد که شما می توانید در صنعت های زیر استفاده کنید.

شيشه سازي، چيني سازي، توليد فروسيليس، سراميك سازي، توليد آجر ماسه آهكي، ريخته گري، تولید سیلیکات سديم، توليد ديگر مواد سيليسي، به عنوان نيمه هادی در صنعت الکترونيک و توليد پشم شيشه. مقادير قابل توجهي از ماسه سنگ خرد شده به عنوان مصالح ساختماني بكار مي رود. به همین دلیل فروش سیلیس همدان، یکی از بهترین سیلیس ها می باشد.

سیلیس مصرفی در هر یک از این صنایع باید کیفیت خاصی داشته باشد. ترکیب شیمیایی، ساختمان کانی شناسی و خواص فیزیکی سیلیس، تعیین کننده کیفیت و موارد مصرف آن در هر یک از صنایع مذکور می باشند. ترکیب شیمیایی سیلیس؛ در واقع عبارت است از درصد SIO2 موجود در سنگ و نیز درصد هریک از اکسید های دیگر که معمولا به همراه SIO2 در کانسارهای مختلف وجود دارند و در صورتی که درصد هریک از آن ها از حد معینی تجاور نماید، کاربرد آن را در صنایع مختلف محدود و یا غیر ممکن می سازد. در ادامه در رابطه با درصد کیفیت سیلیس میپردزیم.

 

کیفیت سیلیس:

علاوه بر درصد SIO2 ساختمان کانی شناسی سنگ نیز در تعیین کیفیت و موارد مصرف آن نقش مهمی دارد زیرا ممکن است SIO2 به صورت انواع سیلیکات ها وجود داشته باشد، در نتیجه این مسئله در تعیین روش کانه آرائی و چگونگی حذف ناخالصی ها تاثیر خواهد داشت.

خواص فیزیکی سیلیس؛ نیز در همین روش مناسب برای خردایش، دانه بندی پودر سيليس توليد شده و تعيين موارد مصرف پودر توليد شده تأثير خواهند داشت. شما در مقاله سیلیس چیست؟ کاملا مباحث سیلیس را متوجه می شوید.

 

سیلیس در صنعت:

همانطور که در قسمت سیلیس در چه صنعتی استفاده می شود؟ خواندید سیلیس، در بسیاری از مشاغل جز کالای اصلی و اولیه محسوب می شود اما توضیح بیشتری در این مشاغل و صنعت ها خواهیم داد تا شما بهتر کاربرد سیلیس را متوجه شوید.

سیلیس لعاب

لعاب

سیلیس، ماده تشکیل دهنده شیشه است، برای ساخت انواع شیشه مخصوص سیلیس، با موادی از قبیل فلدسپار، نفلین سینیت، سودا و… ترکیب می شود. شما میتوانید با سیلیس همدان، بهترین تشکیل دهنده شیشه استفاده کنید و با کیفیت ترین شیشه ها را درست کنید.

سیلیس سرامیک

سرامیک

کوارتز به دلیل شکل زیبایی که دارد می توان از آن در ساخت انواع مختلف سرامیک و سرویس بهداشتی بکار برد و امروزه بسیاری از دکور های داخلی و خارجی خانه می توانید از این سنگ ها مشاهده کنید.

سیلیس ریخته گری و نسوز

ریخته گری و نسوز

مقاومت کوارتز و سیلیس؛ تا دمايc° ۱۴۷۰سبب شده از آن براي تهيه قالب هاي ريخته‌گري فلزاتي مانند فولاد، آهن سياه، آلومينيم وآلياژهاي مس و همچنين به عنوان نسوز در ساخت كوره‌هاي آهن و فولاد، سراميك، شيشه و سيمان بكار مي‌رود. كاربردهاي متفرقه ديگري مانند ساينده، پودر جلا، فيلتراسيون، شن و ماسه ساختماني است. انواع گرد شده و با كيفيت براي باز كردن شكافها و افزايش نفوذ پذيري در توليد نفت وگاز بكار مي‌رود. با پودر کردن سیلیس همدان؛ می توان از آن به عنوان پرکننده در رنگ، پلاسیک، لاستیک، بتونه و چسب استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که سیلیس همدان بهترین فروش سیلیس، را دارا می باشد و درصد خلوص بسیار بالایی دارد.

سیلیکات سدیم

سیلیکات سدیم

سیلیکات سدیم به صورت گلوله های شفاف، بدون آب و پودر شیشه یا پودر آبدار خرید و فروش می شود. این ماده در کنترل سایندگی لوله های آب و فرمول بندی لعاب و مینا بکار می رود. انواع محلول مایع آن در صابون سازی پاکنندگی های صنعتی و همچنین عمومی، چسب، سيمان‌سازي، ‌رنگ و پوشش، قالب ريخته‌گري، شناور‌سازي كانه، پايدارسازي پراكسيد و كنترل خوردگي در لوله هاي آب و پيش ماده سيليس مخلوط زئوليت كاربرد دارد. شما برای خرید سیلیس؛ می توانید به سایت آرا سنگ الوند مراجعه کنید. در مقاله سیلیکا چیست؟ به منابع مهم سیلیس دست پیدا کنید

سیلیس ته نشین شده

سیلیس ته نشین شده

از واکنش سیلیکات سدیم با اسید سولفوریک یا اسید کلریدریک طی شرایط مشخصی سیلیس ته نشینی تولید می شود که بدلیل خواصی از قبیل درخشندگی بسیار بالا و تخلخل کم از آن به عنوان پر کننده ریز دانه و ضد لغزش در لاستیک ( لاستیک خودرو و کپوش) PVC، پلي الفين، فيلم LDPE و جداكننده هاي ريز منفذي باتري هاي سربي، پخش كننده، حمل كننده و بسياري موارد ديگر استفاده مي‌شود. شما می توانید در مقاله تفاوت سیلیس با سیلیکات اطلاعات خود را درباره سیلیس بیشتر کنید.

سیلیس کلوئیدی

سیلیس کلوئیدی

سوسپانسیونی از سیلیس ریز دانه در محیط آبی که به منظور اصطکاک در کاغذ و تخته، جوش دهنده نسوز های فیبری، کاتالیزور و پیش ماده شیمیایی مصرف می شود. و نقش بسیار مهمی در جوش دهنده نسوز های فیبری دارد با فروش سیلیس؛ در سایت آرا سنگ الوند

سیلیس متالورژی

سیلیس متالورژی

از واکنش کوارتز وکک در کوره قوس الکتریک و دماي بالايc° ۲۰۰۰ ساخته شده و ۹۹%-۹۸ Si دارد. از آن در تهيه آلياژهاي آلومينيم، فولاد، سوپرآلياژ، سيليكون و مواد شيميايي استفاده مي كنند.انواع ديگر از سيليس و تركيبات آن مانند سيليس پخته، خرد سيليكون، نيترات سيليسيوم و… وجود دارند كه هر يك كاربرد هاي مخصوص خود را داراست.

 

کوارتز بلوری

کوارتز بلوری انواع شفاف و خوش نما برای تهیه عدسی مخروط، جواهر سازی و نمونه کانی بکار می رود، از خاصیت پیزوالکترونیک استفاده می کنند. گه شما هم می توانید از این موارد خاص برای طراحی اکسسوری های خودتان استفاه نموده و از آن لذت ببرید. در مقاله تفاوت بین سیلیس و کواترز کاملا این دو کانی را بشناسید

سیلیس تریپلی

تریپلی

سیلیس ریز بلور، متخلخل با وزن مخصوص ۶۵/۲، سختي۷، سفيد تا خاكستري و… كه به عنوان پركننده يا رنگدانه در رنگ، لاستيك، پلاستيك، ساينده و بتونه بكار مي رود، بعلاوه در پودر‌هاي ساينده وجلا و ساينده دندان بكار مي رود.

سیلیس نواکولیت

نواکولیت

سنگ متخلخل سفید تا خاکستری، قهوه ای روشن تا سیاه که از دانه های کوارتز بی شکل متراکم ساخته شده است که خاصیت سایندگی عالی دارد: تمیز کردن فلزات، ماده آسیاب کننده، نسوز و مصالخ سبک ساختمانی.

فلینت

فلینت

سیلیس کلسدونی مخفی بلور متراکم (سرامیک، چینی، استخوانی، ماده آسیاب کننده و…) ی باشد. شما می توانید برای تهیه سیلیس همدان و همچنین فروش سیلیس در سایت آرا سنگ الوند، تهیه کرده و با درصد خلوص بالا از آن استفاده نمایید. در ادامه با کاربرد سیلیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

کاربرد سیلیس در صنایع

در مطلب کاربرد سیلیس در صنایع در رابطه با محصول و فروش سیلیس، سیلیس خوراکی ها و نوشیدنی ها، سیلیس و انرژی، سیلیس و صنعت خودروسازی، سیلیس و ورزش، عضو قابت همه ی لوازم ورزشی و  در مواد پر کننده میپردازیم که در آپدیت های بعدی این صفحه با آن روبه رو خواهید شد. شما می توانید سیلیس همدان را از سایت آرا سنگ الوند، تهیه کنید.

 

محصولات سیلیس:

سیلیکون، یکی از مواد اصلی تولید مواد پلاستیکی است. وقتی سیلیکون با عناصر دیگر ترکیب می شود شکل آن می تواند حلقوی یا خطی باشد. نوع خاصی از پلاستیک که از سیلیکون به دست می آید، سیلیکون مایع یا سیلیکون لاستیکی نامیده می شود. اگر همین واکنش با سیلوکسان انجام شود، یعنی از سیلوکسان پلاستیک تولید شود، به آن سلیکون چسبناک رزین گفته می شود. یعنی از سیلوکسان پلاستیک تولید شود، به آن سیلیکون چسبناک یا رزینی گفته می شود. از سیلیکون، چسب های سیلیکونی تولید می شود. این نوع چسب، در مقابل آب مقاوم است. در جاهایی که نمی خواهیم چسب در آب حل شد یا آب در آن نفوذ کند، از این چسب استفاده می کنیم. سلیکون می تواند به صورت مایع، رزین و لاستیکی تولید شود. سیلیکون مایع از مولکول پلی سیلوکسان ساخته می شود. شکل این محلول، خطی است.

از خواص این ملکول این است که با افزایش دما حرکت آن تند تر و با کاهش دما حرکت آن کند تر شود. سیلیکون های رزینی از همان ملکول پلی سیلوکسان تشکیل می شوند و تفاوت آن با سیلیکون مایع شکل ملکولی آن است. شکل ملکول در سیلیکون های رزینی، شاخ دار است؛ یعنی تمام عناصر ملکول روی خط مستقیم مانند ملکول خطی قرار نگرفته ان؛ بلکه عناصر دیگری هم در بالا و پایین آن قرار دارند. سیلیکون های لاستیکی تفاوت بسیار زیادی با دو نوع قبلی دارند. کاربرد مهم این مواد، در چسب سیلیکون است و همانطور که در قسمت بالا گفته شد این ماده دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل نفوذ آب است.

سیلیس؛ ماده ای است که در مقابل سرما و گرما بسیار مقاوم است. این ماده به راحتی می تواند حرارتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه را تحمل کند و در برابر سرما هم تا دمای ۶۰ درجه زیر صفر یخ نمی زند. این خاصیت ، باعث شده است که این ماده ی ارزشمند در تمام زوایای زندگی ما حضور داشته باشد و ما از فواید آن در تمام اجزای زندگی مان استفاده می کنیم.

سیلیس در  خوراکی و نوشیدنی:

سیلیس ها، موادی کاملا بی بو و بدون مزه هستند که بدن انسان و میکروب ها نمی تواند آن را جذب کند و این یکی از ویژگی های جالب سیلیس می باشد، این ویژگی باعث شده که از آم ها در بسته بندی مواد غذایی استفاده شود؛ زیرا مانع ورود و فعالیت میکروب ا می شود و همچنین سیلیس؛ آب را از خود عبور نمی دهد. به همین دلیل در بسته بندی مواد غذایی از روکش پلاستیکی استفاده می شود تا هم مانع ورود میکروب شوند و هم رطوبت آن را حفظ کنند و از آن سالم نگهداری کنند. این نوع روکش ها به مواد غذایی نمی چسبند و این عامل باعث می شود که در زمان استفاده و باز کردن پلاستیک محصولات غذایی شکل و ظاهر محصول غذایی از بین نرود و این عامل باعث می شود که سیلیس، برای محصولات غذایی فاقد ورود میکروب، فاقد سرطان و همچنین جلوگیری از فاسد شدن محصولات غذایی شود

در مقاله سیلیس؛ در سایت آرا سنگ الوند، در رابطه با خصوصیات سیلیس و همچنین کارکرد آن در صنعت پرداخته شد، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بهتر و بیشتر به کربنات کلسیم و میکروسیلیس مراجعه کنید و همچنین درباره ی سیلیسیم دی‌اکسید یا سیلیکا هم می توانید در ویکی پدیا بیشتر بخوانید.

منبع سیلیس : https://arasangalvand.com

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد