فروش اکانت های هکی بازی های ps4 - آرشیو 1399/2

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 175
» بازديد ديروز : 1136
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 1312
» بازديد سال : 174
» بازديد کل : 7211
» اعضا : 0
» مطالب : 44

کمبود ویتامین در نوجوانان


تاریخ انتشار پست : 1399/2/23 بازدید : 101

کمبود ویتامین در نوجوانان

کمبود ویتامین: کمبود ویتامین در نوجوانان در سن رشد از جمله مسائلی است که سلامت جامعه را تهدید می کنند. این موضوع توابع سلامت جسمی و روحی خاص خود را به دنبال دارد. نوجوانانیبه دچار کمبود ویتامین هستند معمولا خسته و پرخاشگر به نظر میرسند.

به گزارش مدیر کل دفتر تغذیه سالم وزارت بهداشت حدد 76 درصد از نوجوانان ایران دچار کمبود ویتامین  هستند و علت آن کمبود این ویتامین در منابع غذایی اتس. از جمله منابع این ویتامین، نور افتاب است.

امروزه به دلیل آپارتمان نشینی، بهره مندی افراد از ویتامین کم شده ایت که این موضوع منجر به عدم تامیین ویتامین لازم در کودکان و نوجوانان شده است.

كمبود ویتامین d در كودكان

اگر کمبود ویتامین  در کودکان جبران نشود باعث نرمی استخوان، پرانتزی بودن زانوها یا راشیتیسم می شود.

 

کمبود ویتامین در دختران نوجوان

كمبود ویتامین D باعث شده تعداد افرادی كه برای مشكلات استخوانی به پزشكان مراجعه می‌كنند، خیلی بیشتر شود،در گذشته افرادی كه با چنین مشكلاتی مراجعه می‌كردند بیشتر افراد بالای 40 سال بودند اما حالا در بین دختران جوان این كمبود تشدید شده كه علت آن تغییر در منش زندگی است.

تغذیه نامناسب

 صرفه جویی هایی كه برخی افراد در تغذیه انجام می شود و از غذاهای با ارزش تغذیه‌ای بالا استفاده نمی‌كنند، باعث می‌شود كه در معرض شكستگی استخوان قرار بگیرند كه درمان آن بسیار هزینه بر است،در بسیاری از موارد درمان ممكن است و گاهی یك شكستگی لگن می‌تواند باعث مرگ افراد بشود كه علت آن بی توجهی به تغذیه سالم است.

مطالعات جدید كه روی 10 هزار نفر در كشور انجام داده، نشان می‌دهد كه كمبود ویتامین D فقط به پوكی استخوان منجر نمی‌شود بلكه موجب افزایش سرطان در كشور شده است، كمبود این ویتامین خطر سرطان را افزایش می‌دهد و همچنین عامل مهم بروز بیماری افسردگی است. 99 درصد مراجعان بیمارستانها،كمبود ویتامین D دارند

مسئولان سلامت جامعه باید به این معضل مهم توجه كنند و بدانند كه سرمایه‌گذاری برای سلامت هزینه نیست زیرا فقط در صورتی كه مردمان این كشور سالم باشند، می‌توانیم به توسعه و آینده كشور امیدوار باشیم چون عقل سالم در بدن سالم است و این انسانهای سالم هستند كه می‌توانند مبتكر باشند و نوآوری كنند.

 

 

کمبود پروتئین و ریزش مو

با توجه به اینکه درصد زیادی از مو حاوی ویتامین است کمبود پروتئین باعث ریزش مو خواهد شد.

 

كمبود ويتامين A در نوجوانان

كمبود ويتامين A در نوجواني باعث شب كوري، كدري و خشكي پوست و مخاط مي‌شود. ويتامين D يكي از ويتامين‌هايي است كه در سنتز و استحكام بافت استخواني نقش دارد كه نياز به اين ويتامين در دوران نوجواني افزايش مي‌يابد.

 

 

بدن  به ويتامين‌هايي مانند A و C و E نيازمند است. بدیهی است كه در دوران نوجواني به علت افزايش تقسيم‌هاي سلولي و رشد سلولي نياز به اين ويتامين‌ها افزايش مي‌يابد.

ويتامين A از منابع حيواني به صورت رتينول و از منابع گياهي به صورت بتاكاروتن در اختيار بدن قرار داده مي‌شود. اين ويتامين نقش بسيار حياتي در دوران نوجواني دارد و كمبود آن باعث عوارض متعددي مانند شب كوري، كدري و خشكي پوست مي‌شود.

 

جگر، روغن‌ ماهي، گوشت، زرده تخم مرغ و تخم مرغ كامل، شير، پنير، روغن حيواني و كره از منابع حيواني ويتامينA هستند. در منابع گياهي، ميوه‌ها و سبزي‌هاي زرد و نارنجي رنگ و همچنين سبزي‌هاي با رنگ سبز تيره از از منابع گياهي غني از اين ويتامين به شمار مي‌روند.

کمبود ویتامین  و پرخاشگری

 طبق یافته محققین میزان پایین پروتئین انتقال دهنده ویتامین D در خون با بروز علائم افسردگی و اضطراب و رفتار پرخاشگرانه مرتبط است. کودکانی که دارای سطح پایین تری از ویتامین  هستند رفتارهای پرخاشگرانه بیشتری داشتند.

 

منبع: داروخانه آنلاین شبانه روزی فردامارکت

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد